Tyfloturistický oddíl

  Občanské sdružení pro podporu Tyfloturistického oddílu

  Domů   Budoucí akce   Minulé akce   Besedy   Rada   Podpořili nás    Zajímavosti   Odkazy   Kontakty

 

Svetluska

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Na rok 2018 čerpáme příspěvek ve výši 110.000 Kč.

vlaječka

Typhlo-touristic club (pdf)

Typhlo-touristic club (doc)

 

Kdo je kdo

Napsali nám o nás naši

Obrázek, sluníčka Tyfloturistický oddíl

(Aktuality - klik)


Aktuality

V následujícím období se můžete těšit na:
- vodu (akci povede Tomáš Haase, patrně v termínu 31.5-3.6. 2018, více informací na fanth@email.cz)
- letní tábor (13.-27.7.2018 v Jindřichovicích pod Smrkem, připravuje Rebeka Vadasová rebeka.vadasova@gmail.com, přihláška zde)
- zatím blíže neurčený výlet o podzimních prázdninách
- nadále běží pravidelné oddílové schůzky na Hradčanech

Sledujte nás i na Facebooku: https://www.facebook.com/tyfloturistak/


V novém školním roce 2017/2018 začínáme od 4. října s pravidelnými schůzkami! Setkávat se budeme každou sudou středu od 16,00-18,00 ve škole Jaroslava Ježka na Hradčanech (Loretánská 104/19). V důsledku stále malého počtu vedoucích, prosím berte na vědomí, že přihláška je zatím předběžná a o přijetí Vašeho dítěte Vás budeme informovat. Zde si můžete stáhnout podrobné informace s předběžnou přihláškou.

Na pravidelných schůzkách je pro děti připravován zábavný program. Škola Jaroslava Ježka propůjčuje TTO skvělé zázemí a máme tak možnost pro schůzky využívat některé její prostory. V tělocvičně hrajeme hry, jejichž cílem je rozvoj prostorové orientace, samostatnosti a vzájemná spolupráce dětí, na dětských hřištích navštěvujeme nové a zajímavé atrakce. Při tematických vycházkách se dětem snažíme přiblížit některá umělecká díla v Praze, oslovujeme zajímavé kulturní instituce a snažíme se sjednávat jejich speciální prohlídky připravené pro nevidomé. Některé schůzky, zejména před Vánocemi, trávíme v kuchyňce, pečeme cukroví, poznáváme exotické druhy ovoce apod. Více v průvodním dopisu u přihlášky :-)


V poslední době nám přidělává starosti nedostatečný počet dobrovolníků, proto vyzýváme všechny, kteří by se rádi zapojili do naší činnosti, nechť se odváží a napíší, zavolají a přijdou mezi nás. Rádi Vás mezi sebou uvítáme.


Prosíme, sledujte novinky na nástěnce TTO ve škole! Nástěnka je po vstupu do školy, vpravo vedle dalších dveří směrem k šatnám.


Naše činnost

  • Během školního roku od října do června každou sudou středu od 16 do 18 hodin se ve Škole Jaroslava Ježka pro zrakově postižené (Loretánská 19, Praha 1) pořádáme pravidelné schůzky oddílu. Schůzky vede Veronika Matějková, esses@seznam.cz tel: 602 39 89 11.
  • Jezdíme na víkendové výlety. Některé víkendy jsou věnované vodáctví, horolezení, turistice…
  • Velké výlety jsou vícedenní akce, které uskutečňujeme o podzimních prázdninách a v období volna na začátku května.
  • Každoročně o jarních prázdninách Prahy 1 připravujeme pro děti lyžařský výcvik, který je určen pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře.
  • Letní tábor:  po celou akci nás provází velká táborová hra připravená na motivy příběhu nějaké knížky. Na programu je i „ptačka“ a „puťák“. Při ptačce jedeme společně do města. Každé dítě tu plní určité úkoly ve stínovém doprovodu jednoho vedoucího. Stejně oblíbený je i puťák -- výlet, kdy se každá družinka vydá „sama“ na dvoudenní výlet pod stan a zkouší své tábornické umění.
  • A mnoho dalšího -- viz minulé akce.

Zveme Vás

  • Pokud Vás zaujala naše činnost a chtěli byste se s námi na ní podílet, rádi Vás uvidíme.
  • Pokud víte o někom, kdo by se o naši činnost zajímal, řekněte mu o nás.
  • Rádi přijmeme mezi sebe další dobrovolníky, rádi přivítáme další děti.

Fotka. TTO sedí v parku v kruhu. Z Podzimek 06

O nás

Počátky turistického kroužku sahají do konce sedmdesátých let, kdy skupina mladých lidí začala vytvářet program pro volný čas zrakově postižených dětí. Prostřednictvím her rozvíjela schopnosti postižených dětí, pomáhala jim překonávat životní bariéry a zapojit se mezi zdravé děti. Vedoucí -- dobrovolníci se začali s dětmi pravidelně scházet a pořádat pro ně víkendové akce a tábory.
Naše Občanské sdružení pro podporu Tyfloturistického oddílu v této tradici pokračuje. Vzniklo na začátku roku 1998, aby pomáhalo zajistit prostředky na všechny projekty oddílu.

Organizace našeho sdružení

Jako každé občanské sdružení pořádáme pravidelné valné hromady, kde se rozhoduje o základních pravidlech a směřování našeho sdružení. Volíme předsedu, užší radu a revizní orgán. Proto se mohou měnit kontakty na představitele sdružení. Kdokoli z nás Vám ale rád sdělí potřebné informace.


 

Na případné (i kritické!) vzkazy -- Návštěvní kniha

 

Webhosting poskytl jako dar NETservis

 

Stránky si právě prohlíží:

Počet návštěv:

Pokec pro členy: